25 stycznia 2013 roku i 12 lutego 2014 roku uczestnicy warsztatów „Pokochać swój zawód” realizowanych w ramach projektu ZSP szkołą przyszłości brali udział w wycieczkach prozawodowych do Poznania.

Ekolodzy, mechanicy, informatycy, hotelarze i żywieniowcy mogli poszerzyć swoja wiedzę zawodową odwiedzając Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii oraz fabrykę Volkswagena.

Mechanicy i informatycy z entuzjazmem i zaciekawieniem obserwowali poszczególne etapy produkcji pojazdu, gdyż obok teorii przekazywanej na zajęciach lekcyjnych, naprawie samochodów na zajęciach praktycznych, mogli zobaczyć w jaki sposób produkuje się nowe samochody. Uczniowie poznali cały cykl produkcji samochodu od zgrzewania nadwozia, poprzez montaż poszczególnych podzespołów (układ kierowniczy, hamulcowy itd) i lakierowanie do próby rozruchu, jazdy próbnej.

Ekolodzy poznali historię powstania i cel działania WIOŚ. Dowiedzieli się jak wygląda kontrola w zakładach działających na szkodę środowiska, kto zleca badania, w jaki sposób nakładane są kary i kto je egzekwuje.

Hotelarze i żywieniowcy uczestniczyli w pokazie sztuki barmańskiej i kelnerskiej oraz poznali kolejny etap kształcenia w wybranym przez siebie kierunku. Studenci WSHiG opowiedzieli w jaki sposób można nawiązać kontakty, by otrzymać ciekawe oferty pracy już w czasie nauki.

Slow Food

Przejdź na stronę

>>Slow Food

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej ECKZiU Gubin

>>Przejdź do BIP

Biblioteka

Godziny otwarcia: pon i czw.: 07:00 - 10:00, wt,śr,pt: 13:15-16:15

>>Przejdź do biblioteki

Plan lekcji

Obowiązuje od 21.09.2020

>>Przejdź do planu lekcji

Pedagog szkolny

Godziny urzędowania:

pon. - pt. - 8:00 - 11:00

>>Przejdź na stronę pedagoga szkolnego

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny VULCAN

>>Przejdz do dziennika

Modernizacja kształcenia zawodowego

w powiecie krośnieńskim

 

>>Czytaj więcej

ERASMUS+

Projekt Leonardo da Vinci

 

>>Czytaj więcej